האתר בבניה


סביבה בטוחה

תוכנית מוגנות למוסדות חינוך

נושא המוגנות הוא נושא חשוב ורגיש, כולנו יודעים כמה חיוני להקנות לילד כלים בסיסיים על מנת שיהיה מוגן מפני הסכנות שאורבות וכי חוסר מודעות לאותם הסכנות עלול להותיר על הילד רושם שלילי משמעותי לכל החיים (כפי שקרה וקורה לצערנו במקרים רבים שלא טופלו כראוי ולא היו הכלים הבסיסיים להתמודדות). הטיפול בנושא הזה מצריך התמודדות לא פשוטה ודורש תוכנית שתהיה מותאמת למוסדות המתחנכים ליראת שמים. בחודשים האחרונים עמלו הרבנים המלווים את פעילות הרשת – הרב גלוכובסקי, הרב דיסקין והרב רוט, על איתור תוכנית מוגנות ראויה למוסדות הרשת. תוכנית שתספק לתלמידים/ות כלים חיוניים למודעות בסיסית, שיאפשרו להם לשמור על עצמם מפני פגיעות שהלכו והתעצמו בדור האחרון.  

ואכן ברוך השם אותרה תוכנית איכותית שפותחה ומלווה בפועל ע”י קרן ידידות טורונטו, תוכנית שעברה את הגהת הרבנים ולבקשתם אף נערכו התאמות הנדרשות למוסדות הרשת. במהלך מפגש המנהלים האחרון, עורר הרב דיסקין שיחי’ על חשיבות וחיוניות העניין והודיע בשם כלל הרבנים שתוכנית זו הינה תוכנית יסוד חיונית, אותה נדרשים כל מוסדות החינוך ללא יוצא מן הכלל להעביר במוסדות. רק כך נוכל למלא את אחריותנו כלפי חינוך התלמידים ולהעניק כלים בסיסיים שיאפשרו להם לקיים את מצוות ‘ונשמרתם מאוד לנפשותיכם’ גם בתחום משמעותי זה שנוגע בעיקר ‘לנפש’. תוכנית זו לצד תחומים חיוניים אחרים שמועברים במוסדות כמו זהירות בדרכים, בריאות המזון, חיסונים שונים וכד’ מהווה מרחב בטוח ושמור עבור התלמידים.

בשני מפגשים נפרדים למנהלים ומנהלות אשר התקיימו במהלך החודש האחרון, השיק הצוות המקצועי של עמותת ‘ידידות טורונטו’ את תוכנית המוגנות החשובה ‘סביבה בטוחה’, שקודמה והותאמה למוסדות חינוך חב”ד, על ידי הנהלת הרשת ובהכוונת הרבנים המלווים את פעילות הרשת.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות