הפקה מרהיבה: תכנית הפסח של הרשת

  הכירו את ערכת הפסח 'יוצרים גאולה' שתלמידי מוסדות הרשת קיבלו לביתם לימי חופשת פסח • משחק מחשב מוודא מילוי של משימות יומיות השומרות על סדר יום יהודי חסידי. ויש משחק: קיפולי אוריגמי היוצרים מיצגים גאולתיים • המטרה: ניצול ימי חול המועד וניתוק מהמסכים

  לחופשת חג הפסח בבתים, עם בני המשפחה, יצאו תלמידי מוסדות 'רשת אהלי יוסף יצחק' ברחבי הארץ כשהם מצוידים בערכה ייעודית שתעזור להם לשמור על סדר יום יהודי חסידי ולהכניס לבית אווירה של גאולה ושל חג.

  מדובר בתוכנית חינוכית חווייתית שמפיק, כמיטב המסורת ובהתאם להוראת הרבי, אגף חינוך חברתי חסידי . התכנית מלווה את אלפי תלמידי ותלמידות הרשת בימי חול המועד, ותיצוק תוכן חסידי לזמן החופשה.

   

  השנה עומדת התכנית בסימן 'יוצרים גאולה'. כל תלמיד קיבל דיסק לצפייה בבית בימי חול המועד. הדיסק כולל משחק ביקור בבית משפחת 'בן דוד' – משחק המוודא מילוי של שורת משימות יומיות, לשמירה על סדר יום יהודי חסידי.

  המשימות היומיות כוללות בין היתר: נתינת צדקה בכל יום, תפילת שחרית מתוך הסידור, אמירת 12 הפסוקים ופרק תהלים, לימוד תורה קצר וכן צפייה בקטע וידאו של הרבי הקשור לימי חג הפסח. כל משימה מופיעה בפריט אחר בבית, הנראה על המסך. על התלמיד להקיש על הפריט ולוודא כי עמד במשימות היומיות.

  לערכה שכל תלמיד קיבל צורפו דפים צבעוניים המיועדים לקיפולים אוריגמים (אומנות קיפולי נייר). בכל יום לאחר מילוי המשימות מופיעה על המסך צורה, הקשורה לנושא גאולתי, שאותו יש לבנות באמצעות הדפים. בסרטון מקבלים התלמידים הדרכה אורגמית מקצועית כיצד לבנות מהנייר שקיבלו מוצג גאולתי.

  המטרה היא שבסיום ימי חול המועד יוכלו התלמידים להציג בפני בני המשפחה שלהם תערוכת 'גאולה' אישית שיצרו, מקיפולי נייר. לצד כל מוצג מופיע כרטיס עם הפסוק הגאולתי שהמוצג המתאים מייצג.

  "אחרי שנה מתישה, שבמשך חודשים לא מעטים ממנה התנהלו הלימודים באופן וירטואלי, באמצעות מסכים, חיפשנו השנה תכנית פסח שתכלול כמה שפחות זמן מסך", מסבירים בהנהלת הרשת. "ערכת אוריגמי, שהופכת ליותר ויותר פופולרית כיום, גם מרתקת תלמידים, מעניקה להם חוויית חג, גם מנתקת אותם מהמסכים, וגם מלמדת אותם נושאים בענייני גאולה ומשיח, כפי הוראתו הקדושה של הרבי נשיא דורנו".

  לחצו כאן

  פעילות נוספת

  הכנס הארצי ברחבת הכותל תשפ"ג

  קישור לשידור ישיר להצטרפות באמצעות האזנה לשידור חי חייגו למערכת ימות המשיח-025011440 צפיה ביוטיוב
  להמשך >

  למעלה מ-40,000 תלמידי ותלמידות הרשת בכנס הארצי השנתי בי' שבט

  התאחדו. התחברו. התקשרו: שיא של משתתפים בכנס ה'רשת' ליו"ד שבט למעלה מ-40,000 תלמידי ותלמידות הרשת בארץ הקודש ובני משפחותיהם התכנסו לכינוס וירטואלי של "רשת אהלי...
  להמשך >

  מסיבת הסידור בבית ספר חב"ד בכפר סבא

  ילדי בית ספר חב"ד בכפר סבא קיבלו את הסידור הראשון שלהם במסיבה מושקעת ומרגשת שהכין צוות התלמוד תורה בניהול הרב יהודה שי' בלוי.
  להמשך >

  הנושא השנתי

  בבתי הספר 'שלהבות חב"ד' פועלת מידי שנה תכנית חברתית שנתית יחודית ומושקעת שמהווה את תכנית הדגל של בית הספר. התכנית מבססת את החינוך הערכי-יהודי בדרכים...
  להמשך >

  השקת תוכניות הקיץ של רשת חב"ד

  במסגרת ההערכות הרבה לקראת ימי הקיץ, נחשפו היום לראשונה נושאי תוכניות הקיץ הקרוב לבתי הספר וגני ילדים. כמדי שנה בעקבות קריאתו של הרבי לניצול ימי הקיץ...
  להמשך >